logo VŠ vysoká škola vzdelávanie Vysoká škola medzinárodných a verejných vzťahov Praha
VŠ štúdium študenti vysoké školy

 

Vzdelávací a konzultačný inštitút v Bratislave


Akreditované denné aj externé bakalárske a magisterské štúdium na českej VŠ
poskytujeme aj na Slovensku...

Štvrtková diskusia: NATO - aktér globálnej bezpečnosti

Vo štvrtok 17.03.2016 o 16:30 vás všetkých srdečne pozývame na pôdu Vzdelávacieho a konzultačného inštitútu v Bratislave Vysokej školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, Bárdošova 33, Bratislava-Kramáre.

 

Uskutoční sa tu ďalšia zo série diskusií na vybrané otázky v súčasnej problematike medzinárodných vzťahov, tentokrát na tému "NATO - aktér globálnej bezpečnosti".

 

Hosťami v diskusií budú:

prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc.

Mgr. Mário Nicolini - spoluzakladateľ a čestný prezident Euroatlantického centra.

 

Diskusiu bude moderovať pani PhDr. Tatiana Tökölyová, PhD.

 

Mário Nicolini je spoluzakladateľom a čestným prezidentom Euroatlantického centra. V jeho uverejnených prácach a verejných vystúpeniach sa zameriava na zahraničnú politiku, otázky národnej bezpečnosti, transatlantické vzťahy a reformu bezpečnostného sektora. Predtým než začal pôsobiť na ministerstve obrany, pracoval v poradenskej spoločnosti McGuireWoods LLP vo Washingtone, DC. Mário bol poradcom dvoch ministrov a šiestich štátnych tajomníkov ministerstva obrany v strategických záležitostiach, ktorým Slovenská republika čelila ako člen NATO. Zahŕňalo to nasadenie vojenských jednotiek, reformu obrany a verejnú diplomaciu. V rokoch 2008-2011 pracoval ako obranný poradca a vedúci Sekcie obrany na zastúpeniach SR pri NATO a Európskej únii. Slúžil ako výkonný riaditeľ Inštitútu bezpečnostných a obranných štúdií na Ministerstve obrany Slovenskej republiky. V súčasnosti pracuje v Slovenskej atlantickej komisii ako koordinátor agendy bezpečnostného fóra GLOBSEC v Bratislave.

 

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/457010334493933/


Central European Education Institute, Tomášikova 22, 821 02 Bratislava      tel.: +421 917 234 560, 02 / 54 79 20 73       e-mail: info@vip-vs.sk