logo VŠ vysoká škola vzdelávanie Vysoká škola medzinárodných a verejných vzťahov Praha
VŠ štúdium študenti vysoké školy

 

Vzdelávací a konzultačný inštitút v Bratislave


Akreditované denné aj externé bakalárske a magisterské štúdium na českej VŠ
poskytujeme aj na Slovensku...

Štvrtková diskusia: Bilaterálna spolupráca medzi SR a Nórskym kráľovstvom

Vo štvrtok 27.10.201617:00 vás všetkých srdečne pozývame na pôdu Vzdelávacieho a konzultačného inštitútu v Bratislave Vysokej školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, Bárdošova 33, Bratislava-Kramáre.

Uskutoční sa tu ďalšia zo série diskusií na vybrané otázky v súčasnej problematike medzinárodných vzťahov.

Hosťom v diskusií bude:
Mgr. František Kašický - mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Nórskom kráľovstve a Islandskej republike.

Témy:
Bilaterálna spolupráca medzi Slovenskom a Nórskym kráľovstvom - nórsky finančný mechanizmus, významné bilaterálne projekty, priority nórskej zahraničnej politiky, perspektívy rozvoja spolupráce v ekonomickej oblasti, možnosti účasti študentov na stážach v rámci zastupiteľského úradu, zaujímavosti zo života v Nórskom kráľovstve, činnosť veľvyslanectva

Diskusiu bude moderovať pani PhDr. Tatiana Tökölyová, PhD.

Veríme, že po vstupnom paneli bude nasledovať skutočne zaujímavá diskusia!

 

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/1201047256618383/

***

František Kašický je absolventom Vysokej vojenskej pedagogickej školy v Bratislave. V rámci ďalšieho vzdelávania absolvoval študijné pobyty v Akadémii Bundeswehru pre informácie a komunikáciu (Akademie der Bundeswehr fur Information und Kommunikation, Nemecko, 1995) a Informačnej škole obrany (Defense Information School, USA, 2001).

V rokoch 1991-2003 zastával rôzne pozície na Ministerstve obrany Slovenskej republiky vrátane hovorcu ministerstva a riaditeľa kancelárie ministra obrany. V období rokov 2003-2004 bol riaditeľom Vojenského obranného spravodajstva Ministerstva obrany Slovenskej republiky. 

Následne v rokoch 2004-2006 pracoval na Národnej rade Slovenskej republiky vo funkcii tajomníka Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu a Výboru NR SR na kontrolu použitia informačno – technických prostriedkov. 

V rokoch 2006-2008 bol ministrom obrany Slovenskej republiky. 

V rokoch 2008-2013 zastával funkciu mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky pri Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) a vedúceho delegácie a stáleho predstaviteľa SR pri Severoatlantickej rade v Belgicku. 

Od 18.4.2013 je mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Slovenskej republiky v Nórskom kráľovstve a Islandskej republike.


Central European Education Institute, Tomášikova 22, 821 02 Bratislava      tel.: +421 917 234 560, 02 / 54 79 20 73       e-mail: info@vip-vs.sk